Studenci szukają, firmy rekrutują. Praktyki, staże i oferty pracy na Wydziale Mechanicznym

23.11.2022 Studenci Wydział
Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 40 wystawców z 15 branż wzięło udział w 22. edycji targów pracy pt. „Inżynier na rynku pracy”, które odbyły się 22 listopada 2022 r. na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej. 

Targi umożliwiają studentom odnalezienie się na współczesnym rynku pracy, dzięki czemu kandydat wie, jakie są trendy i w jakim kierunku kształtować swój profil zawodowy. Ponadto zdobywa informacje, których nie znajdzie w ofercie pracy, a także często poznaje zespół, z którym będzie współpracować. Z kolei pracodawcom pozwalają na bliższe poznanie przyszłych pracowników.

 Za nami dzień pełen inspirujących spotkań. Gościliśmy przedstawicieli takich branż, jak mechaniczna, IT, elektrotechnika oraz finansowa. Zaprezentowali oni atrakcyjne oferty pracy, praktyk oraz staży. Była to okazja do skutecznej wymiany informacji oraz wzajemnych oczekiwań pomiędzy pracodawcą a studentem czy absolwentem – mówi Anna Mazur-Sokół, koordynator Biura Karier i Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym Politechniki Lubelskiej. 

Sollers Consulting uczestniczy w targach od 2015 r. – Dzięki takim spotkaniom mamy możliwość opowiedzenia studentom o naszej firmie, o wymaganiach rekrutacyjnych i ścieżkach kariery – wyjaśnia Paulina Dudek. – Poszukujemy osób, które chcą się rozwijać w kierunku programowania. Przy wyborze pracowników kierujemy się, oprócz oczywiście wykształcenia i znajomości języka angielskiego na poziomie komunikatywnym, także dodatkową aktywnością, jaką studenci wykazują podczas studiów. Dobrze jest, kiedy mogą pochwalić się udziałem w ciekawych inicjatywach czy projektach – dodaje Paulina Dudek.

Jak informuje Anna Mazur-Sokół, co roku blisko dwa tysiące absolwentów Politechniki Lubelskiej wchodzi na rynek pracy. Szukają ofert m.in. w takich obszarach, jak: IT, budownictwo, zarządzanie, transport, inżynieria środowiska czy finanse.

Santander Bank Polska SA rozpoczął współpracę z Politechniką Lubelską we wrześniu tego roku. – To, z czym przychodzimy na targi to głównie stypendia. Zależy nam na tym, żeby zachęcać studentów nie tylko do rekrutacji na konkretne stanowiska pracy, ale również do zdobywania umiejętności i kompetencji. Każda osoba, która zarejestruje się na stronie Santander Grants uzyskuje dostęp do np. bezpłatnych kursów językowych czy specjalistycznych szkoleń – podkreśla Paulina Rynkiewicz, menedżer Placówki Santander Universidades.

Targi pracy jak zawsze cieszyły się ogromną popularnością. Ola, która studiuje na 2 roku na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, nie kryje zaskoczenia: – Nie spodziewałam się tak dużej liczby studentów uczestniczących w wydarzeniu. To fajna inicjatywa, bo w jednym miejscu można znaleźć wiele ciekawych propozycji. Zainteresowało mnie kilka ofert, m.in. praktyki w firmie Budimex.

Galeria zdjęć

fundusze.png

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki LubelskiejPOWR.03.05.00-00-Z036/17