Politechnika Lubelska gościła delegację naukowców i reprezentantów władz Instytutu Technologicznego z Vellore oraz Wyższej Szkoły Technologicznej PSG z Coimbatore w Indiach. Na Wydziale Mechanicznym odbyło się międzynarodowe seminarium naukowe poświęcone technikom sztucznej inteligencji oraz ogniwom paliwowym wykorzystywanym w przemyśle motoryzacyjnym.
Z inicjatywy i przy ścisłej współpracy Katedry Termodynamiki Mechaniki Płynów i Napędów Lotniczych oraz Katedry Automatyzacji goście omówili szereg ciekawych zagadnień naukowych podczas seminarium pn. „Proton Exchange Membrane Fuel Cell design, modeling and experimental studies”, podczas którego wygłoszono następujące referaty:
Warto podkreślić, że dr Dineshkumar RAVI (obecny pracownik Katedry Automatyzacji na WM) i jednocześnie pracownik macierzystego Vellore Institute of Technology to osoba wzbogacająca dorobek naukowy Politechniki Lubelskiej swoimi publikacjami i patentami z macierzystej jednostki, gdzie Impact Factor (profesora R. Thundil Karuppa Raja) jest wyższy niż 25.
VIT obecnie znajduje się wśród najlepszych uniwersytetów i aspiruje do pozycji światowego lidera w rankingach Shanghai ARWU Ranking, QS, Times Higher Education, US News. Instytut ten posiada krajową akredytację A++. Bilateralna umowa o współpracy została przez naszą Uczelnię podpisana z początkiem 2022 roku i nieustannie jest podstawą efektywnej i obustronnie cennej wymiany wiedzy i rezultatów badań naukowych. Z kolei PSG College of Technology, z którym Politechnika podpisała umowę o współpracy międzynarodowej podczas teraźniejszej wizyty, znajduje się wśród 1000 najlepszych uniwersytetów na świecie według najbardziej znanych międzynarodowych rankingów uniwersyteckich. Prof. Karthikeyan z PSG College of Technology to specjalista o rozległym doświadczeniu w projektowaniu, rozwoju i optymalizacji stosów PEMFC, ekologicznym wykorzystaniu paliw, systemach zarządzania termicznego i wodnego ogniwami paliwowymi.
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 "PL2022 - Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Lubelskiej" POWR.03.05.00-00-Z036/17