Wpis może zawierać nieaktualne dane.
I MISTRZOSTWA ŚWIATA W NAUKACH TECHNICZNYCH, ARCHITEKTURY, FIZYKE I MATEMATYKE W PEKINIE (20 - 27 LISTOPADA 2023)
Dla fizyków, matematyków, lekarzy, biologów, chemików, ekonomistów, specjalistów z zakresu administracji publicznej,nauk technicznych,
przyrodniczych i pedagogicznych.
Nobliści wśród jury i ekspertów!
Mistrzostwa Świata w nauce to jedno z wydarzeń naukowych, w którym udział pozwala Twojej uczelni wejść do międzynarodowych rankingów uczelni i wejść w międzynarodową przestrzeń naukową i edukacyjną!
Międzynarodowy Historyczny Instytut Biograficzny (Dubaj – Nowy Jork – Rzym – Burgas – Jerozolima – Pekin) (IHBI) zaprasza kierowników placówek edukacyjnych i naukowych, pracowników naukowych i naukowo-pedagogicznych do udziału w I Mistrzostwach Świata Nauki w Dubaju. Jest on finansowany z międzynarodowej dotacji w wysokości 1 200 000 EURO udzielonej przez IHBI przy wsparciu finansowym ZEA, Włoch, Bułgarii, USA, Izraela i Chin oraz przy zaangażowaniu darowizn na cele charytatywne.
W I Mistrzostwach Świata w nauce w Dubaju, które odbyły się w dniach 7-21 sierpnia 2021 r., wzięło udział 1236 uczestników z 69 krajów. Zgłoszono prace z 38 dziedzin nauki. Nagrody otrzymało 360 naukowców. Wśród jurorów znalazło się ponad 30 laureatów Nagrody Nobla.
W klasyfikacji drużynowej według krajów: 1. miejsce - Chiny, 2. miejsce - USA, 3. miejsce - ZEA, 4. miejsce - Indie, 5. miejsce - Francja.
15 miejsce - Polska, 16 miejsce - Uzbekistan, 17 miejsce - Szwajcaria, 18 miejsce - Azerbejdżan, 19 miejsce - RPA, 20 miejsce - Armenia.
Niezmiernie cieszy nas fakt, że zdecydowana większość laureatów I Mistrzostw Świata w nauce w Dubaju ukończyła wcześniej Międzynarodowy Program Praktyk Naukowych „Nobel Laureates: Studying Experience and Professional Achievements for Forming a Successful Personality and Transforming the Environment” w Dubaju, Oslo, Sztokholm, Rzym, Burgas, Nowy Jork, Jerozolima i Pekin, co oczywiście najlepiej wpłynęło na wyniki. MIĘDZYNARODOWE ZAINTERESOWANIA BADAWCZE | World History: Famous Personalities (whfpdubai.com)
Wyniki uzyskane przez naukowców będą prezentowane w międzynarodowych rankingach uczelni.Zgłaszaj swoje artykuły naukowe z dowolnego kierunku naukowego za pomocą odpowiedniej formy w konkursie indywidualnym lub zespołowym (kilku współautorów) w języku angielskim, ukraińskim, rosyjskim, polskim, hiszpańskim, niemieckim lub tureckim. Międzynarodowy panel ekspercki złożony z renomowanych naukowców oceni ich według systemu punktowego i wyłoni zwycięzców według dziedzin nauki.
Rejestracja i przesyłanie artykułów naukowych do:
I Mistrzostwa Świata w Naukach Inżynierskich, Architekturze, Fizyke i Matematyce w Pekinie w dniach 20-27 listopada 2023 r. Zgłoszenie prac do 18 listopada włącznie.
Wręczenie zwycięzców do 10 grudnia 2023 r.
Dziedzina nauki lub kierunek naukowy: Międzynarodowe konkursy naukowe obejmują możliwość zgłoszenia artykułu z dowolnej dziedziny nauki lub kierunku naukowego.
Forma uczestnictwa: zdalna.
Co daje Ci udział w Międzynarodowych Konkursach Naukowych?
· Tytuł Mistrza Świata / Srebrnego lub Brązowego Zwycięzcy z Nauki na Mistrzostwach Świata Nauki, 2023
· Promocja Twojej uczelni w międzynarodowych rankingach
· Przywództwo w swoim kierunku naukowym lub dziedzinie nauki. Wygrywając mistrzostwa wyraźnie pokażesz, że jesteś Numerem 1 w swojej dziedzinie naukowej. Staniesz się dumą swojej uczelni!
· Rozwój kariery i prestiżowa praca w kraju lub za granicą
· Uznanie, autorytet i znaczenie w oczach współpracowników, rodziny, bliskich, dzieci, a później wnuków. Staniesz się Legendą
· Nagrody pieniężne
Koszty udziału pracowników naukowych i pedagogicznych w międzynarodowych konkursach naukowych wynoszą 100 EURO wpisowego.
Rejestracja: Na Międzynarodowy Konkurs Naukowy można się zarejestrować, zarejestruj się za pośrednictwem oficjalnego adresu e-mail
Aby się zarejestrować, musisz wykonać kilka prostych kroków:
- Twój kraj, miasto, region
- Uniwersytet lub inna instytucja, którą reprezentujesz
- Dziedzina nauki lub kierunek naukowy, z którego będziesz uczestniczyć w międzynarodowych konkursach naukowych
- Nazwisko, imię, imię ojca w języku ojczystym i w języku angielskim, tak jak w paszporcie zagranicznym dla dokumentów przyznania nagrody.
- Data i rok urodzenia
- Twoje stanowisko
- Twój adres pocztowy
- Twój e-mail i telefon komórkowy
- Strona w sieciach społecznościowych
2. W temacie swojego listu koniecznie zaznacz - Rejestracja na I Międzynarodowe Konkursy Naukowe!
3. Przygotuj i prześlij publikację naukową zgodnie z wymaganiami!
ZASADY
1. Międzynarodowe konkursy naukowe rozpoczynają się i kończą w powyższych terminach.
2. W powyższych terminach następuje ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom.
3. W międzynarodowych konkursach naukowych biorą udział naukowcy i nauczyciele z różnych krajów. Zawody mogą odbywać się zarówno zdalnie, jak i twarzą w twarz.
4. Każdy z nich składa Wniosek i podlega rejestracji.
5. Przed rozpoczęciem Międzynarodowych Konkursów Naukowych ich uczestnicy zgłaszają swoje artykuły naukowe do IHBI. Mogą być zarówno wcześniej publikowane w publikacjach naukowych, jak i zupełnie nowe.
6. Artykuły mogą być autorstwa indywidualnego lub do 5 autorów. W takim razie autorzy rejestrują się do udziału w konkursie drużynowym. W wydarzeniu zespołowym wszyscy autorzy muszą koniecznie reprezentować jeden kraj, a najlepiej jedną instytucję.
7. Sędziowie-eksperci oceniają artykuły, przyznają im punkty i wyłaniają zwycięzców w każdej z nauk (1, 2, 3 miejsce). Kryteriami oceny artykułów są znaczenie naukowe i nowatorstwo, wiarygodność uzyskanych wyników.
8. Za pomocą technologii GLOBES z wykorzystaniem sztucznej inteligencji w procesie i po zakończeniu konkursu zostaną obliczone wyniki i ogłoszeni zwycięzcy Międzynarodowych Konkursów Naukowych w różnych naukach.
9. Za wykryte fakty plagiatu i korzystania z programów typu „Korchuvalnyk” ocena uczestnika i jego uczelni jest automatycznie zerowana i następuje ich dyskwalifikacja.
10. Dość kontrowersyjna koncepcja „autoplagiatu” uczestnika nie jest uważana za plagiat.
11. Wyniki konkursów naukowych będą wykorzystywane do międzynarodowych rankingów uczelni.
12. Artykuły będą publikowane i umieszczane w międzynarodowych bazach naukometrycznych, w szczególności Web of Science i Scopus.
WYMAGANIA DOTYCZĄCE ARTYKUŁÓW
Na stronie tytułowej powinne znajdować się następujące informacje
- Nazwa Międzynarodowego Konkursu Naukowego, w którym bierzesz udział
- Kraj, który reprezentujesz
- Uczelnia lub inna instytucja, którą reprezentujesz
- Dziedzina nauki lub kierunek naukowy prezentowanego artykułu
- Tytuł artykułu
- Nazwisko, imię, imię ojca Uczestników w ich ojczystym języku oraz w języku angielskim
- Adres e-mail Uczestnika lub Zespołu
- Data i rok złożenia artykułu
Język
Możesz przesłać swój rękopis jako pojedynczy plik w formacie Word. Najlepsze czcionki: Arial lub Times New Roman. Pin 12. Półtora odstępu.
Artykuły przyjmowane są w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, tureckim, polskim, bułgarskim, rosyjskim i ukraińskim.
Rozmiar artykułu
Normalny rozmiar artykułu powinien wynosić do 5000 słów, jednak artykuły dłuższe niż 5000 słów będą akceptowane w niektórych przypadkach, jeśli temat artykułu wymaga takiej długości.
Odniesienia do literatury
Nie ma ścisłych wymagań dotyczących formatu referencji przy składaniu pracy. Dowolny styl lub format odniesienia może być używany, o ile zachowana jest spójność. Należy podać nazwisko(a) autora(ów), tytuły czasopism/książek, tytuły rozdziałów/artykułów, rok wydania, numer tomu/książki, rozdziały i strony. Korzystanie z DOI jest mile widziane.
Wymagania dotyczące formatowania
Nie mamy ścisłych wymagań dotyczących formatowania, ale wszystkie artykuły muszą zawierać istotne elementy niezbędne do ich przetworzenia, takie jak streszczenie, słowa kluczowe, wstęp, środki i metody, wyniki, wnioski, grafiki oraz tabele z podpisami.
Numeracja stron
Upewnij się, że strony Twojej pracy są ponumerowane kolejno.
Elektroniczna dekoracja graficzna
- Upewnij się, że oryginalny projekt graficzny wykorzystuje ten sam układ tekstu i wymiary.
- Ponumeruj ilustracje zgodnie z ich kolejnością w tekście.
- Użyj logicznego sposobu nadawania nazw plikom graficznym.
Tytuł artykułu
Krótki i informatywny. Unikaj używania formuł i skrótów, gdy tylko jest to możliwe.
Adnotacja
Wymagane jest krótkie i faktograficzne streszczenie. Powinna zawierać podsumowanie celów badań, głównych wyników i wniosków.
Słowa kluczowe
Prosimy o wprowadzenie nie więcej niż 6 słów kluczowych.