6 grudnia 2017

Work & travel USA - spotkanie

6 grudnia w środę Lublin odwiedzi przedstawiciel Ambasady USA w Polsce, pan Konsul Nick LavertyPodczas spotkania ze studentami przedstawi programy wymiany wakacyjnej oraz ułatwienia wizowe dla studentów, odpowie także na pytania oraz weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku. Pan Konsul spotka się także z władzami UMCS oraz uczniami lubelskich liceów.

Konsul z Ambasady USA w  Lublinie - spotkanie dla studentów - środa 6 grudnia 2017

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu zapraszają na spotkanie z konsulem, panem Nickiem Laverty, który:

- przedstawi wakacyjne programy wymiany oraz inne programy wymiany ze Stanami Zjednoczonymi skierowane dla studentów

- wyjaśni ułatwienia wizowe dla studentów oraz zasady i proces aplikacyjny

- odpowie na pytania i weźmie udział w dyskusji - pan Konsul mówi po polsku

 

6 grudnia 2017 roku, środa, godzina 16:30

UMCS, Wydział Humanistyczny, Aula Mała, parter budynku

Plac Marie Curie-Skłodowskiej 4a

 

Osoba Kontaktowa

Marlena Huskowska

512 811 819

 

Zachęcamy zainteresowanych aby dołączyli do wydarzenia na facebooku.

W spotkaniu wezmą udział studenci którzy uczestniczyli w programach wymiany ze Stanami, więc będzie okazja do zadawania pytań oraz uzyskania szczegółowych informacji.

 

Prelegenci:

Nick Laverty, Vice Konsul, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Nick Laverty jest dyplomatą amerykańskim w randzie Vice - Konsula w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Posiada doktorat z nauk politycznych. Zanim wstąpił do korpusu dyplomatycznego USA, pracował jako wykładowca na prestiżowych amerykańskich uniwersytetach w regionie Nowa Anglia - stany Maine, New Hampshire, Vermont, Massachusetts, Rhode Island i Connecticut. Zawodowo zajmował się także wykrywaniem międzynarodowych spraw antykorupcyjnych.

 

Bożena Magdziak, Consular Assistant, Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie

Pani Bożena Magdziak od 30 lat zajmuje się sprawami wyjazdów studentów i absolwentów polskich uczelni do Stanów Zjednoczonych. Jest ekspertem w sprawach procedur wizowych, zasad programów wymiany polsko – amerykańskich, oraz studiów pierwszego, drugiego i trzeciego stopnia w USA.