30 listopada 2017

Zawody - Wrocław: SmartMoto Challenge

 

Zawody SmartMoto Challenge odbędą się w Politechnice Wrocławskiej. Data zawodów jest już znana - od 22 do 26 sierpnia 2018 roku. Poprzednie edycje rozgrywane były w Barcelonie i Moskwie, a w przyszłym roku SmartMoto Challenge po raz pierwszy odbędzie się w Polsce. W konkursie biorą udział studenci oraz doktoranci uczelni technicznych z całego świata.

Tegoroczne wyzwanie dla uczestników to skonstruowanie elektrycznego motocykla typu cross/enduro, który sprawdzi się zarówno na asfaltowej drodze, jak i na nawierzchniach off-road.

Jurorzy SmartMoto Challenge nie skupiają się wyłącznie na możliwościach dynamicznych motocykli, ale także doceniają pomysłowość drużyn, umiejętność stworzenia biznesplanu oraz finalny wygląd pojazdu i zastosowane technologie. Jest to ogromna szansa dla młodych oraz zdolnych studentów i doktorantów, ponieważ zawody te pomogą rozwinąć ich pasje, a także dostarczą doświadczenia w wielu dziedzinach nauki.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze stroną internetową www.smcwroclaw.pl, a zwłaszcza z regulaminem zawodów. W załączniku przesyłamy plakat informujący o zawodach.

SmartMoto Challenge to zawody międzynarodowe. Daje nam to szanse na nawiązanie kontaktów z osobami z całego świata. Liczymy na dużą reprezentację studentów polskich uczelni. W ramach wydarzenia odbędzie się Festiwal E-Mobility, na którym zaprezentują się firmy z branży automotive związane z elektromobilnością. Dlatego o Wrocław SmartMoto Challenge usłyszy cała Europa!