19 listopada 2016 r. Wizyta podopiecznych towarzystwa pomocy głuchoniewidomym w ITSI

W dniu 19 listopada 2016 r. w Instytucie Technologicznych Systemów Informacyjnych przeprowadzono pokaz technologii 3D oraz robotyki dla podopiecznych Lubelskiej Jednostki Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym. Towarzystwo jest organizacją, która pomaga osobom niepełnosprawnym z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu w codziennym funkcjonowaniu, poruszaniu się, komunikowaniu i dostępie do informacji.

 

Celem spotkania było zaprezentowanie uczestnikom nowoczesnych technologii stosowanych w technice, promowanie Wydziału Mechanicznego w środowisku lokalnym, a także aktywizacja społeczna osób głuchoniewidomych. Osobom głuchoniewidomym towarzyszyli wolontariusze, pełniący funkcję tłumaczy-przewodników.

Tematyka prelekcji obejmowała omówienie oraz zaprezentowanie technologii 3D – druku oraz skanowania, a także zapoznanie uczestników z zagadnieniami związanymi z robotami przemysłowych oraz ich zastosowaniem. Spotkanie wzbogacone było o praktyczną prezentację wykorzystywanych urządzeń oraz rezultatów ich pracy. W trakcie spotkania uczestnicy wykazywali czynne zaangażowanie poprzez zadawanie licznych pytań. Po zakończeniu pokazów wyrazili także chęć kolejnych wizyty na Wydziale Mechanicznym Politechniki Lubelskiej w celu zapoznania się z innymi, współczesnymi technologiami stosowanymi w technice.

Zapraszamy do galerii zdjęć

mgr inż. Łukasz Sobaszek