Koło Naukowe FIRST ROBOTS

Studenckie koło naukowe - First Robots, 

Naszym głównym celem jest rozwój idei FIRST w środowisku akademickim. Koło kładzie duży nacisk na promowanie i rozwój nowoczesnych technologii wśród studentów. Jednym z pierwszych projektów, które realizuje we współpracy z drużyną Spice Gears, jest organizacja turnieju FIRST Tech Challenge. Obędzie się on w dniach 23-24 marca 2019 roku, na hali Politechniki Lubelskiej. Celem turnieju jest promocja robotyki wśród lokalnej społeczności, a w szczególności wśród uczniów, którzy mają dzięki temu szansę na rozwój. Koło planuje również kontynuację Lubelskie: Liga Robotyki - konkursu zorganizowanego przez kilkoro członków Spice Gears w październiku 2018 roku w Lublinie.

Koło naukowe zrzesza studentów, pasjonatów oraz osoby, które po prostu chcą nauczyć się czegoś więcej. Dzięki temu studenci mogą rozwijać zainteresowania, wzmocnić swoje umiejętności miękkie, takie jak m.in. praca w grupie czy swobodne wystąpienia publiczne, które są potrzebne w dorosłym życiu zawodowym, a także rozszerzać swoje horyzonty. 

Politechnika Lubelska w roku 2018 dołączyła do FIRST Global Higher Education Network (FGHEN) i stała się oficjalnym partnerem FIRST. Uczelnia jest jedną z pierwszych na świecie, które wspierają program FGC.