Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Materiałowej

STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ

Studenckie Koło Naukowe działa przy Katedrze Inżynierii Materiałowej od X 1991. Aktualnie opiekunem Koła jest dr inż. Leszek Gardyński, w zajęciach Koła bierze czynny udział ok. 40 osób. Członkami Koła są studenci ze wszystkich lat studiów różnych specjalności Wydziału Mechanicznego PL.

Główna działalność Koła Naukowego obejmuje:

  • Uczestnictwo studentów w pracach badawczych Katedry Inżynierii Materiałowej,
  • Badania własne studentów w ramach wykonywanych prac przejściowych, prac dyplomowych oraz doktorskich,
  • Badania wynikające z indywidualnych zainteresowań,
  • Organizacja Międzynarodowych Sympozjów Studenckich Kół Naukowych,
  • Organizacja wyjazdów i wycieczek do ośrodków badawczych, laboratoriów, uczelni technicznych oraz zakładów przemysłowych.
  • Organizacja imprez okolicznościowych.

Ponadto niektórzy członkowie Koła są miłośnikami jazdy samochodami terenowymi, biorą udział w różnego rodzaju imprezach off-roadowych oraz wykonują przeróbki i modernizacje swoich pojazdów. 11 maja 2002 roku zorganizowali imprezę off-roadową o nazwie TRIAL 4x4 na terenach Politechniki Lubelskiej, w ramach której wystartowało kilkanaście pojazdów w trzech próbach terenowych. W ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki 2004, 20 września odbyła sie druga edycja imprezy samochodowej TRIAL 4x4. Impreza miała charakter małego rajdu terenowego, polegającego na precyzyjnym przejeździe po skomplikowanym technicznie torze. Kolejnymi próbami były konkurs w strzelaniu pociskami z farbą i przejazd na czas po torze poprowadzonym przez hałdy świeżej ziemi przywiezionej przez wywrotki. Imprezie towarzyszyła prezentacja zabytkowych samochodów i motocykli, należących do kolekcjonerów zrzeszonych w Automobilklubie Lubelskim.

Wiele przedsięwzięć Koło realizuje wraz ze Studenckim Kołem Naukowym Samochodziarzy. Zwiedzaliśmy z nimi m. in. Fabrykę Samochodów w Lublinie, Firmę Sipma i Wojskowe Zakłady Inżynieryjne oraz Szkołę Orląt w Dęblinie. Co roku jeździmy na Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne w Poznaniu, a co dwa lata na salon samochodowy do Berlina. W latach 1998, 2000, 2002 i 2004 wspólnie zorganizowano kolejne edycje Międzynarodowego Sympozjum Studenckich Kół Naukowych, których wymiernym efektem są cykliczne materiały konferencyjne.

Gabloty z aktualnościami z życia Koła znajdują się na I i V piętrze Wydziału Mechanicznego. Informacje, m.in. o naszym Kole, znajdują się na witrynach internetowych Politechniki Lubelskiej.

Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

kontakt:
dr inż. Leszek Gardyński, e-mail: l.gardynski@pollub.pl