Studia II stopnia (mgr)

Studia II stopnia. Dla większości studentów jest to kontynuacja studiów I stopnia na kierunku IM. Ale mamy też studentów z innych kierunków, a nawet z innych uczelni, którzy chcą kontynuować naukę u nas.

3 semestry. Z czego tylko 2 semestry nauki, bo w trzecim realizacja pracy mgr. W programie bardziej zaawansowane tematy z przedmiotów znanych z pierwszego stopnia. Inzynier ma umieć przeprowadzić badania. Natomiast magister stara się odpowiedzieć na pytania "co chcę osiągnąć? dlaczego taki materiał? dlaczego takie badanie...?"

1 semestr: tu będzie rozwinięcie przedmiotów z I stopnia, struktura i procesy strukturalne w materiałach, zaawansowane metody badań.

2 semestr: spora ilość zajęć przy komputerach, symulacje, wykorzystanie specjalistycznego oprogramowania. Kompozyty, nanokompozyty (dla lotnictwa, dla medycyny). Ceramika, tym razem bez kurzu, inżynierska, stosowana na narzędzia, bariery cieplne (TBC), powłoki przeciwzużyciowe itp. Oprócz tego zaawansowane metody badań materiałów z wykorzystaniem najnowszego, dostępnego sprzętu, w tym częściowo wytworzonego w naszych laboratoriach, często dzięki kreatywności i inwencji studentów IM. No i nowinki typu druk 3D i projektowanie materiałowe oraz inzynieria rekonstrukcyjna.